Kiralık Aşk Defne Gelinlik Modeli

Tatlı İntikam Pelin Gelinlik Modeli

Poyraz Karayel Sema Gelinlik

Medcezir Mira Gelinlik Modeli

2016 Damatları İçin Farklı Papyon Modelleri

Eski zamanlarda düğün sadece gelin için yapılan bir organizasyonmuşçasına damat adayları düğüne “düğün günü” hazırlanmaya başlarmış. Günümüzde ise damatlar da gelinler kadar olmasa da düğün hazırlıklarına önem veriyor. Şüphesiz ki bunun en önemli sebeplerinden biri dünya üzerinde erkek modasının da en az kadın modası kadar ilgi çekiyor olması. Bakımlı bir erkek olmak kötüymüş gibi ayıplanırken şimdilerde neredeyse bakımsız denebilecek erkek kalmadı. Tabii ki bu da toplumdaki genel algıyı değiştirdiği için, damat adayları için hazırlanan yeni bir sektör oluşmuş oldu.

Genellemeye vuracak olursak, Türkiye’de yaşayan erkeklerin çoğu hayatları boyunca biri sünnette olmak üzere iki kere papyon takarlar. Hal böyle olunca hepimizin aklına damatlık denince papyon gelir. Bir çok damat alışkın olmadığı için düğün günü  mekandaki garsonlarla karıştırılma endişesi yaşardı. Fakat bugün, evlilik sektöründe değişen çoğu şey gibi, bu durum da tarihe gömüldü. Moda sektörü damatlarda alışılan siyah bordo ve lacivert papyon mecburiyetini tamamen ortadan kaldırdı, yeni, farklı ve modern papyon seçeneklerini damat adaylarının beğenisine sundu. Farklı tarzlardaki damat adaylarının hemen hepsine hitap edecek bir papyon kombini her yeni gün erkeklerin beğenisine sunuluyor.

Tabii ki her zaman olduğu gibi en büyük iş siz gelinlere düşüyor. Eşinizin papyonunu gelin çiçeğinizle uyumlu renklerde seçebileceğiniz gibi, tamamen zıt ve alakasız bir papyon da bambaşka bir tarz yaratıp davetlilerin aklında yer edecektir. Ekoseli ve puantiyeli papyonlar tercih edebileceğiniz gibi, son zamanlarda erkeklerin çokça ilgisini çeken örgüden papyonlar da özellikle kır düğünlerinde eşinizle oldukça modern bir uyum yakalamanızı sağlayacaktır. Moda sektörüne yeni girmiş ahşaptan papyonlar papyon takmak istemeyen damat adayları için papyonu işkence olmaktan çıkarıyor. Özellikle rustik konseptli düğününüzle ahşap papyon çok güzel bütünlük sağlayacaktır.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.