Kiralık Aşk Defne Gelinlik Modeli

Tatlı İntikam Pelin Gelinlik Modeli

Poyraz Karayel Sema Gelinlik

Medcezir Mira Gelinlik Modeli

2016 Kına Gecesi Abiye Elbise Modelleri

2016 Gelinlik Modelleri için tıklayın.

Kına Gecesi Elbise Modelleri Göz Dolduruyor 
Kına gecesi aile evinden ayrılışı simgeleyen önemli bir geceyi ifade ediyor. Öyle ki kına gecelerinde hüzün, gözyaşı ve elbette ki mutluluklar hep birlikte yaşanır. Hayatın bir vecibesi olarak andığımız bu günlerde evlenecek olan kızın oldukça şık olması gerekir. Bunun için önceleri ve hala da devam etmekte bindallı geleneği kına gecelerinin olmazsa olmazları arasında yer alıyor. Ama bunun son zamanlarda biraz daha esnediğini söylemek gerekir.
Kırmızının ön planda olduğu elbiseler

Artık kına gecelerinde kırmızının ön planda olduğu elbiseler seçiliyor. Adet yerini bulsun diye de geline bindallı başı takılıyor. Bazı kişilerde misafirleri kırmızı olan kıyafetlerle karşılıyor. Ama kınanın yakılacağı zamanda bindallı elbisesini giriyor. Herkesin çok farklı tercihleri var. Hatta bazı kişiler bindallı giyme tercihlerinde bile bulunmayabiliyor.

Nasıl bir elbise?
Kına gecelerinde elbise seçilecekse, renginin mutlaka kırmızı olması gerekir. Bunun kına gecelerinde önemli bir anlamı vardır ki, önemli bir gelenek haline gelmiştir. Bu nedenle kırmızı abiye modellerini tercih etmek her zaman isabetli olacaktır. Ama kısa etekli modellerinin tercih edilmemesinde fayda var. Çok fazla dekoltesi olmayan ve yırtmaçsız olan modellerin tercih edilmesi gerekir.
İşlemeli modeller

Bazı kına gecesi elbiseleri olarak tasarlanmış bindallı şeklinde elbiseler de var. Bu elbiselerin bel kısımlarında bir takım işlemeler bulunuyor. Bunlar parlak ve oldukça dikkat çeken işlemler olarak kınada ortamında oldukça güzel bir ambiyans yaratıyor. Aynı zamanda bu elbiselerin tasarımları çoğu zaman askılı oluyor. Çok fazla açık diyemeyeceğimiz ama yine de kına gecesinde biraz daha kapalı olmak isteyenler için aksesuar olarak pelerin kullanılabiliyor.
İşlemeli modellerin yanı sıra, tek omuzu açıkta bırakan kırmızı elbise modelleri de kına geceleri için en çok tercih edilenler arasında. Kadını bir kuğu gibi gösteren bu model, hafif yırtmaçlı yapısıyla da kadınsı bir görünüm kazandırıyor. Estetik ve oldukça iddialı diyebileceğimiz bu modeli de kına geceleri için tercih edebilirsiniz. Tabi bu modelin yanında kırmızı bir gül veya ellerinize kına merasiminde çıkartmanız kaydıyla kırmızı eldivenler de takabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.