Kiralık Aşk Defne Gelinlik Modeli

Tatlı İntikam Pelin Gelinlik Modeli

Poyraz Karayel Sema Gelinlik

Medcezir Mira Gelinlik Modeli

Ankara’da Gelinlik Fiyatları Çok Yüksek

 

Ankara gelinlik fiyatları konusundaki bu başlığın ne kadar gerçekliğe sahip olduğunu size yazacağım. Ancak sadece Ankara için değil, diğer iller içinde gelinlik fiyatları makul seviyelerin çok üzerindedir. Bunun sebebi, gelinliklerin özel bir tüketim olmasından kaynaklanır. Yoksa maliyet fiyatları düşünüldüğünde, satış fiyatları arasında büyük farklar olabilir. Özellikle bazı koleksiyoncular daha büyük fiyatlardan gelinlik satışı veya kiralama hizmeti sunabilirler. Bu gelinlik evlerinin özellikleri ise, marka olmaları ve tasarımlarının daha sofistike veya beğenilen tarza sahip olmasıdır.

Siz ne istiyorsunuz?

 Düğün süreci içerisinde birçok masrafın söz konusu olduğu malumdur. Bu nedenle bütçenize uygun bir gelinlik tercih etmek gerekir. Aksi durumda kaldırılamayacak rakamların altına girilmesi, mali yönde sıkışmaya sebep olabilir. Sonuçta sadece bir kez giyilecek, hatta birkaç saat giyilecek olan gelinlik için çok fazla bir fiyat ödemeyecek durum yoksa, borca girmenin bir anlamı da olmaz. İhtiyaçların belirlenerek gelinlik tercihini doğru ve makul bir şekilde yapılması sağlanabilir.

Nasıl?

Her gelinlik fiyatı yüksek değildir. Güzel ve narin tasarımlı birçok gelinliği uygun fiyatlardan alabilmek mümkündür. Satın almak yerine kiralama yönteminin tercih edilmesi daha mantıklı olabilir. Ancak hatıra olarak saklama konusunda arzularınız çok yoğunsa, yine uygun fiyat kriterinize dikkat ederek, gelinlik modellerine bakmanız gerekir. Kendinize bir üst limit fiyatı belirleyebilirsiniz. Bunu damat adayıyla da konuşmakta fayda var. Düğün masraflarının bir hayli fazla olduğu zamanımızda kimseni cebi zorlamak doğru olmayacaktır.

Özellikle ailelerin arzu ve isteklerinin sonunun gelmediği bir zamanda masraflar daha da çoğalmaktadır. Halbuki eski evlenen kişilerde düğün masrafları veya arzulanan düğünlerde lükslük gibi durumlar söz konusu olmazdı. Daha cüzi fiyatlarla evlilik süreci atlatılabilir, mutlu yuvalar kurulurdu. Şimdiler de gerek gelinlik modelleri, gerek salonlar ve düğün masrafları sonu gelmek bilmeyen arzu ve isteklerle bel büken bir mahiyet kazanıyor. Buda evliliklerin önündeki en büyük engel oluyor. Konumuzun belki dışına çıktık ama bunlar düğünle alakalı bazı gerçeklerdir. Bu nedenledir ki, gelinlik modellerinin de en ucuzu seçilmeli, masraftan kaçınılmalıdır.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.