Kiralık Aşk Defne Gelinlik Modeli

Tatlı İntikam Pelin Gelinlik Modeli

Poyraz Karayel Sema Gelinlik

Medcezir Mira Gelinlik Modeli

Dantelli Gelinlik Modelleri Her Zamanki Şıklıkta!

 

En eski gelinlik modellerine de baksak, bir şeyi asla görmezlikten gelemeyiz: Dantelleri… Beyaz gelinlik modası başladı başlayalı dantel detaylı gelinlikler asla rafa kalkmadı. Denendi mi, elbette ama dantelsiz  gelinlik mi olur eleştirilerine maruz kalınca hiçbir tasarımcı dantelsiz gelinlik yapmaya cesaret edemedi. Öyle ki danteller sadeliğin ve estetikliğin yegane temsili oldu. Her gelinlik detayın danteller, her dantelde gelinliklerin muazzam örgüsü vardı.

İş sadece dantelde mi?

Gelinlik modellerinin işi sadece dantelde mi peki? Aslında hayır. Ama dantel olmadı olmuyor. Dantelli gelinlikler arasında da tercihler daha farklı tasarımlar üzerinde düşünülerek yapılıyor. Mesela modern gelinli tasarımlarının belden ve etek kısmından oturtmalı olduğunu söyleyebiliriz. Ancak dantel detaylardan asla vazgeçilmemiş. Dantelleri çıkarttığınızda zaten gelinlik değil, abiye bir elbisenin ortaya çıkacağını da söylemek gerekir.

Modern gelinlik tasarımlarındaki dekolte, dantelli tasarım sayesinde daha estetik bir hale geliyor. Kuğu gibi görünmek isteyenler modern tasarımlara bakabilir. Ancak daha klasik takılmak isteyenler içinde vintage modellerinin tercih edilebileceğini söyleyebiliriz. Uzun ve kabarık etek modelleri, uzun duvaklar ve işlemeli dantellerle mükemmel bir gelin olabilirsiniz.

Dantel detayların ön planda olması

Dantel tasarımlı gelinliklerde daha fazla detayda dantel işlemeleri görebilirsiniz. Ancak diğer  modellerde dantel detaylar olsa bile çok fazla ön planda değildir. Mesela modern gelinlik modelleri sıfır kolludur. Dekoltesi söz konusudur. Ancak dekolte kısmı dantel tasarımdır. Sıfır gibi duran ancak dantel kol tasarımıyla daha farklı bir konsepti ifade eden gelinlik modelleri de dantelin ön planda tutulduğu modeller arasında. Sırt dekoltesinde de dantel detaylar daha fazladır. Böylece kadınsı bir ruhu ön plana çıkartmak isteyenler için ideal tasarımlar yaratılmış oluyor.

Bu modellere uygun bir aksesuar, gelin başı ve ayakkabı seçildiğinde gelin olmak size çok yakışabilir. Özellikle dantelli gelinlik modellerinde duvak yerine daha sade bir gelin başı tercih edilebilir. Salık saçlar veya taçla zenginleştirilmiş bir gelin başı. Kısa duvaklar da tercih edilebilir tabi. Sadece yüz kısmını kapanan pelerinler de iyi duracak. Tercih sizin!

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.