Kiralık Aşk Defne Gelinlik Modeli

Tatlı İntikam Pelin Gelinlik Modeli

Poyraz Karayel Sema Gelinlik

Medcezir Mira Gelinlik Modeli

Duvak Modelleri ile Gelinlik ve Saç Modelleri Uyumu

Duvak Modeli ve Saç Tercihi Uyuşması!
Gelinliklerin olmazsa olmaz aksesuarları veya tamamlayıcıları arasında elbette ki duvak modelleri geliyor. Duvakların gelinliklerle beraber kızların prenses üstü bir sıfata layık olmalarını sağlıyor diyebiliriz. Herkesin gözünü alan duvak modelleri arasında tercih yaparken, karar verilmesi gereken de bir okta var. Oda saçın mı ön planda olmasını istiyorsunuz, ya da duvak modelinin mi?
Duvak ön planda…
Her gelin duvak modelinin daha ön planda olmasını ister. Çünkü prenses gibi bir endamın söz konusu olabilmesi açısından duvak modelleri önemlidir. Bu nedenle kalın veya kabarık duracak duvak modelleri her  zaman önemli olmuştur. Bu model ve uygun bir saç modeli sayesinde her şey daha şık ve güzel olabilir. Kabarık duvak modellerinde genellikle arkaya doğru yapılmış saç şekilleri ve yanlardan hafif çıkarılan krepler söz konusu olabiliyor. Ancak böyle bir modelin daha çok minyon yüz tipine sahip gelinler için ideal olabileceğini söylemek isterim. Daha uzun yüzlü gelin adayları için daha farklı bir model tavsiye ederiz.
Gelinlik kabarık değilse…
Gelinlik modellerinin bazıları kabarık değildir. Bu nedenle daha düz bir duvak modeli tercih edilebilir. Böyle bir tercih söz konusu olacağı zaman saçınıza gelin tacı takabilir ve kabarık bir topuz tercih edebilirsiniz. Özellikle duvak modelinin dantelli olması, bu tip bir kombinin daha da estetik durmasını sağlayan unsurlardan birisi. Makyajınızı da abartmadan yapmanız gerekiyor tabi. Böylece doğal güzelliğiniz öne çıkmış olacak.
Uzun yüze sahip gelin adaylarının kabarık duvak modellerini tercih ederken yapacakları saç şekilleri önden biraz salınacak serbest saçlar ve topuzdur. Oldukça güzel görünmenizi sağlayacak olan bu model sayesinde çok mükemmel görünmeniz mümkün…
Gelinlik modellerine göre duvaklar…
Gelinlik modellerinin yapısı da duvak modellerini etkileyecek. Klasik bir gelinlik modelinde klasik çizgilere ve detaylara sahip bir duvak güzel duracaktır. Bu tip duvaklar genellikle vintage gelinlik modellerinde var. Ancak hatırlatmak gerekir ki bu modelde bazen duvak yerine klasik şapkalar da kullanılabiliyor.
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.