Kiralık Aşk Defne Gelinlik Modeli

Tatlı İntikam Pelin Gelinlik Modeli

Poyraz Karayel Sema Gelinlik

Medcezir Mira Gelinlik Modeli

Gelin Aksesuarları

Gelin Aksesuarları Olmadan Gelin Olunmaz!

Her ne kadar şık bir gelinliğe sahip olmuş olsanız da, gelinliğinizi aksesuarlarla tamamlamazsanız güzel gözükmeyecektir. Bu nedenle zengin gelin aksesuar seçenekleri içerisinde kendinize en uygun olanı seçmelisiniz. Böylece şıklığınız tamamlanacak ve daha endamlı bir görünüme sahip olacaksınız. Gelinlerin başlarını süsleyecek olan gelin taçları, renkli ve parlak taşlardan imal edilen duvak modelleri, ayakkabılar, eldiven ve şapkalarla çok daha zengin bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Nasıl seçim yapacaksınız?

Öncelikle kendi tarzınızı yansıtacak tercihler yapmalısınız. Düğünün yapılacağı mekan ve mevsimde tercihlerinizi etkileyebilir. Bir otel salonu veya gösterişli bir düğün mekanında yerine getireceğiniz düğünde eldiven veya taç gibi aksesuarlar uygun olmayabilir. Mevsime de dikkat edilmesi gerekir. Kış mevsiminde veya soğuk zamanlarda düğünler pek tercih edilmese de, bu zamanlar içerisinde evlenenler için ideal aksesuarlardan birisi eldiven kürkler ve bolerolar olabiliyor.

Sade mi, yoksa gösterişli bir duvak mı?

Gelinlik aksesuarı denince akla elbette ki duvaklar geliyor. Birbirinden farklı modellere sahip olan duvakların nasıl seçileceği hususunda da dikkatli olmak gerekir. Saç modelinize ve yüz tipinize göre duvak seçiminde bulunabilirsiniz. Eğer çok işlemeli bir gelinliğe sahipseniz, duvak modelinizi sade seçmenizde fayda var. Yüzü örten model veya kuş kafesi dediğimiz modeller de daha sade gelinlikler için ideal tercihler arasında yer alıyor. Uzun duvak modelleri, vintage tarzı gelinlikler için tercih edilebilir.

Ayakkabılar…

Gelin ayakkabılarını da doğru seçmek gerekir. Uzun süre gelin ayakkabısı giyilecek olduğundan ayaklarda ağrı ve şişeye sebep olabilir. Bu durumun yaşanmaması adına yapmanız gereken rahat bir model tercih etmek. Bunun yanı sıra çok yüksek topuklu ayakkabılardan kaçınmak. Zaten damatla arada çok fazla boy farkı yoksa, yüksek topuklu ayakkabı tercihinin yapılmaması daha isabetli bir karar olacak.

Gelinlikle ayakkabının uyumu oldukça önemlidir. Bunun için gelinliğin yapıldığı kumaştan ayakkabının kumaşının aynı olmasına özen gösterebilirsiniz. Hatta gelinlik üzerindeki işlemelerin aynısından ayakkabı içinde yaptırılabilir. Böylece daha kombin bir görünüm ortaya çıkacaktır.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.