Kiralık Aşk Defne Gelinlik Modeli

Tatlı İntikam Pelin Gelinlik Modeli

Poyraz Karayel Sema Gelinlik

Medcezir Mira Gelinlik Modeli

Gelin Başı

Gelin Saçı Seçerken Dikkat Edilecekler Neler?

Öncelikle şunu ifade etmek gerekir ki, gelin adayları düğünde giyecekleri gelinlikleri seçme sırasında modacılardan duydukları ve aldıkları saç tavsiyelerine güvenmiş ve şartlanmış olarak kuaförlere gelmesinler. Ayrıca kuaförlere modacılar tarafından kendilerine sunulan saç modeli seklini dayatmasınlar. İşin uzmanlarına güvensinler ve yüz şekillerine en iyi gelin başının yapılacağına inansınlar. Düğünden önce birkaç kez saç provasına gelmek, düğün günü daha iyi bir saç modelinin ortaya çıkması için yaşanacak stresi de önler.

Bu hatırlatmalarımızdan sonra diğer dikkat edilmesi gereken noktaları maddeler halinde sizlere arz etmiş olalım.

1.       Öncelikle gelinlikle beraber kullanılacak olan saç aksesuarının ne olduğunun bilinmesi gerekir. duvak veya taş, toka ve diğer aksesuarlar saç şeklinin belirlenmesinde önemi bir etken olarak ortaya çıkacak.

2.       Eğer duvağın rahibe adı verilen modeli tercih edilirse, bu durumda gelin saçı yapmanın da pek bir anlamı kalmıyor. Çünkü bu duvak modelinde saç geri plana atılmış bir durumdadır. Belki bir topuz yapılarak, duvak içerisinde kalan saçların gelini rahatsız etmesi sağlanabilir.

3.       Saçı ön plana çıkartmak için seçilmesi gereken duvak modelleri, enseden başlayan tarzda olanlardan seçilmelidir. Yada saç modeliyle beraber saça kombin edilecek bir tarzda olabilir.

4.       Duvak modelinin yanı sıra, gelinlik modeli de önemlidir. Bu bakımdan göğüs ve sırt dekolteleri de dikkate alınarak, dengeleyici bir unsur olacak şekilde saç şeklinin yapılması söz konusu olmalıdır.

5.       Sade bir gelinlik tercih eden gelin adayları için en ideal gelin başı, yine sade olmalıdır. Böylece dengeli bir görünüm elde edilmiş olacak. Tepeden yapılan topuz veya düz hatlı bir saç modeli bunlardan birisi olabilir.

6.       Tam tersi bir şekilde gelinliğin cafcaflı bir model olması halinde, saçı da gelinlik modeline uyum sağlayacak şekilde tercih edebiliriz. Son zamanların tercihleri arasında yer alan dağınık topuzlar bunlardan birisi. Oldukça romantik bir seçim olabilir.

7.       Kısa saçlı gelin adaylarında dağınık topuz tercih edilmesi gerekir.

8.       Saç şeklide belirlendikten sonra ekstra bir aksesuarla saç süslenebilir. Bu aksesuar hafif ve estetik duran bir taç veya toka olabilir.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.