Kiralık Aşk Defne Gelinlik Modeli

Tatlı İntikam Pelin Gelinlik Modeli

Poyraz Karayel Sema Gelinlik

Medcezir Mira Gelinlik Modeli

İstanbul’ da Gelinlik Fiyatları Pahalı mı?

 

Bir kadının en büyük hayallerinden birisi gelinlik giymektir. Bu bakımdan düğün masraflarının yanında birde gelinlik masrafı söz konusu. Hepsi birden bir damat için yük olabilir ama kız almak o kadar da kolay olmasa gerek. Neyse ki anlayışlı kız tarafı için gelinlikleri satın almak yerine kiralamak makul karşılanıyor. Bazıları satın alalım da alalım senfonisini okuyabilirler. Ancak satın alma ve kiralama arasında büyük bir fiyat farkı var.

Bazı koleksiyonlar daha pahalıdır. Kiralama bedellerinin bile 4 bin lirayı bulduğu ünlü modeller söz konusudur. Ancak bir gelinlik için bu kadar para verebilecek damat, iyi bir işe sahip olmalıdır. Bunun yerine daha uygun fiyata kiralama hizmeti sunan moda evlerinden hizmet satın alınabilir. Modeller arasında farklardan kaynaklanan fiyat değişiklikleri de söz konusu olabilir. Klasik tarzlar modern olanlara göre daha ucuzdur.

Kalite de fark ediyor

Gelinliklerin kumaş kaliteleri de fiyatlarına etki eden hususlardan birisi. Kumaş kalitesi arttıkça aksesuar ve süs durumunda da artış oluyor. Buda fiyata yansıyor. Daha sade olan gelinlik modelleri ise daha cüzi fiyata satın alınabilir. Ya da tercihe göre kiralanabilir.

Sıfırdan diktirmek!

Bazı moda evlerinde sıfırdan gelinlik diktirmek demek, yeni bir araba almakla eşdeğer fiyatta. Ancak dediğimiz gibi bu işi daha cüzi fiyata sunan moda evleri de var. Bunlar makul fiyatlardan gelinin arzusuna, bedenine göre gelinlik modelini sıfırdan tasarlayıp dikebilirler. Hazır olan bir gelinlik modelini kiralamaktan daha pahalıya mahal olacak bu durumu tercih etmenize neden olacak sebepler var. Eğer gelin adayı kendisine uygun gelinlik bulamıyorsa, bu durumda sıfırdan bir gelinlik tasarlanabilir. Ancak geniş gelinlik modellerini de bulmak kolay. Sıfırdan bir gelinlik yaptırmak için geçerli bir sebep olmayabilir. Ama kendi arzuladığınız detaylara sahip bir gelinlik istiyorsanız, yaptırabilirsiniz.

Hiç kuşku yok ki arzularınıza göre tasarlanmış bir gelinlik sizi daha hoş gösterecek. Kuğu gibi olmanızı sağlayacak, vücudunuza daha iyi oturacak. Bunun için en uygun moda evini seçerken deneyim ve yeteneğe de bakmayı asla ihmal etmeyin.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.