Kiralık Aşk Defne Gelinlik Modeli

Tatlı İntikam Pelin Gelinlik Modeli

Poyraz Karayel Sema Gelinlik

Medcezir Mira Gelinlik Modeli

Kusursuz Bir Gelin Makyajının Sırları Nelerdir?

 

Özel günlerde hanımların olmazsa olmazları makyajdır. Hatta sadece özel günlerde değil, her gün makyaj yapmak kadınlar için bir alışkanlık haline gelmiştir. Estetik ve güzelliklerinin ortaya çıkması açısından makyaj bir araç gibidir. Güzellik ve estetiklik denilince düğün günü mükemmel bir gelin olmak içinde gelin makyajının profesyonel ellerde yapılması gerekir. Ancak makyajını kendisi yapmak isteyenlerde olabilir. Bu durumda bu kişilerin dikkat etmesi gereken bazı şeyler var. Aşağıda yazdıklarımıza dikkat ederseniz, daha güzel bir makyaj yapmış olursunuz.

1.       İlk olarak kesinlikle abartı  bir makyaj yapmamak gerekir. Ne kadar abartı bir makyaj yaparsanız, doğal güzelliğinizi o derece örselersiniz. Kimse de suratınıza doğal bir gelin olarak bakmaz. Yapay bir gelinin suratını izliyorlarmış gibi bakarlar.

2.       Cilt rengine uygun bir pudra veya fondöten kullanmak gerekir. Eğer doğru bir fondöten kullanılmazsa, doğallıktan uzaklaşılır. Ayrıca sürülen pudraları da abartmamak gerekir. katman şeklinde duracak olan fondöten iyi olmayacaktır.

3.       Tabi ki bir gelin makyajını olmazsa olmazı gözlerdir. Bu bakımdan istenilen bir göz farı rengi seçilebilir. Ancak burada da çok koyu tercihlerin yapılmaması gerekir. Ayrıca farın suya dayanıklı olmasına da dikkat edilebilir. Ağlamaya yaşandığında dağılmamış olur.  

4.       Gözlerin daha güzel gözükmesi için kırpıklar büyütülebilir. Bunu kırpık aparatları kullanarak yapabilirsiniz. Kıvrık kıvrık olan kirpikler daha güzel durur.

5.       Kaşların da inceltilmesi gerekir. Çok ince bir kaş olmamasına dikkat edilmeli. Çok kalında durmamalı. Ortasını bulmanızda fayda var.

6.       Tüm bu işlemlerden sonra daha güzel bir görünüm elde etmek için elmacık kemiklerini ortaya çıkartmak için allık yapılabilir. Bunu yaparken yanaklardan başlayarak yukarıya, yani saç diplerine doğru allık yapılmalıdır. Böylece daha estetik bir görünüm elde edilebilir.

7.       Son olarak da tabi ki dudaklar kalıyor. Yüzün mükemmelliğini ortaya çıkaracak dudak makyajı için kırmızı veya erik kurusu renkler tercih edilebilir. Ruj sürüldükten sonra ise dudak kalemi yardımıyla dudakların daha da belirginleştirilmesi doğru olacak.

Etiketler:
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.