Kiralık Aşk Defne Gelinlik Modeli

Tatlı İntikam Pelin Gelinlik Modeli

Poyraz Karayel Sema Gelinlik

Medcezir Mira Gelinlik Modeli

Nişan Hazırlıkları

 

Nişan Hazırlıklarında Stres ve Heyecan Bir Arada

Kız isteme evresinden sonra nişan hazırlıkları evresi heyecanın doruk noktasını sağlıyor. Bu zamandan sonra da zaten heyecanda bir düşme söz konusu olmaz. Düğüne doğru ise kalp çarpıntılarıyla karşılaşmanız mümkündür. Bu nedenle doktora gitmenize gerek yok. Çünkü çarpıntıların sebebi mutlu bir yuva bacası tüttüreceğiniz için. Nişanlılık evresi çiftlerin birbirlerini daha iyi tanımaları için geçirilen 4-5 aylık bir süreç tabi bazen bu zaman bazen daha fazlada olabiliyor ama nişanlılık evresinden sonra herhangi bir durum olamaz ise evlilik kısa zamanda gerçekleşiyor.

Nişan nerede yapılacak stresi?

Aslında bunun la ilgili çok fazla da stres yapmaya gerek yok. En iyi nişan evde yapılandır. Daha sıcak ve samimi bir ortam söz konusu oluyor. Böylece iki tarafın aileleri de birbirlerine daha iyi ısınıyor. Ancak bazı durumlarda daha farklı ortamların seçilmesi söz konusu olabilir. Özellikle nişana çok fazla kişinin çağrılması halinde salon kiralanabilir. Ancak nişanlar genelde iki aile tarafında yapıldığından kız tarafın evi tercih edilir.

Nişan elbisesi seçimi…

Nişanda gelin adayının çok güzel olması gerekir. Bunun içinde nişanda giyeceği elbiseyi özel bir şekilde seçmelidir. Genelde özel günlerde abiye türü elbiselerin daha uygun düşüyor. Mor, kırmızı veya daha farklı bir tarzda abiye modeli elbise seçebilirsiniz.

Alyans seçimi

Nişan merasiminde takılacak alyansların önemi büyük. Bu nedenle uygun ve doğru bir alyansın seçilmesi gerekir. İki tarafında parmaklarını sıkmayacak ve çokta bol olmayan modellerin seçilmesinde yarar var. Birde bu konuda dikkat edilmesi gereken nokta, alyanslara karşı alerjik bir hassasiyetin olmaması. Bazı kişiler altına veya gümüşe karşı alerjik tepkiler verebilirler. Bu gibi durumları varlığının olup olmadığını öğrenmek gerekir. Ondan sonra alyans tercihi yapılabilir.

Ve elbette nişan için bohçalar…

Nişan zamanında iki tarafından birbirine verdikleri bohçalar söz konusu. Bunların birine gelin, diğerine de damat bohçası deniliyor. İçlerinde ise olanlar belli. Temel ihtiyaç malzemeleri. Kıyafet, çamaşır, havlu, bakım ürünleri ve çeşitli hediyeler.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.