Kiralık Aşk Defne Gelinlik Modeli

Tatlı İntikam Pelin Gelinlik Modeli

Poyraz Karayel Sema Gelinlik

Medcezir Mira Gelinlik Modeli

Rustik Düğün Olmadan Düğün Olmaz Diyenlere!

 

Köy hayatının içerisinde doğmuş ve büyümüş bir kişi için rustik bir hayatı cazibesi hayatın her anında geçerlidir. Bu nedenle düğün konusunda sürekli “rustik tema” takıntısı içerisinde olanlara gıcık kapabilirsiniz. Ancak onlar özlerindeki doğalı ortaya çıkarmaya ve tabi ki de yaşamaya çalışan kişiler. Kır düğünlerine merak salanları da bunlar arasında sayabiliriz. Ancak sadece kırda bayırda düğün yapmakla rustik bir temanın da sağlanması mümkün değil.

Peki nasıl sağlanacak?

Düğün organizasyonundan sorumlu kişiye rustik bir düğün arzuladığınızı söylediğinizde her şeyin hallolacağını söylemek gerekir. çünkü bu işin ehilleri tarafından rustik bir düğünün gerekleri ortaya çıkarılabilir. Rustik denilince herkesin aklına il olarak ahşaplar gelir. Bunların gelmesi doğadır çünkü doğanın en saf ve organik maddesi ahşaptır. Bu nedenle rustik düğün temasında da ahşaplar oldukça fazla kullanılır. Mesela gelin masaları daha egzotik bir tarzda olması için ahşaptan seçilir. Numaralı yine ahşap olur. Koltukla eski ve klasik bir görünüme sahiptir. Oturmadan önce iki kez düşünürsünüz “Acaba kırılır mı, beni taşır mı veya ayaklar sağlam mı” diye.

Tabi düğün sonunda dağıtılması düşünülen hediyelerde de rustik bir tema izlenebilir. Yine ahşap içerisinde sunulan nikah şekerleri filan da rustik bir temanın mümkün olmasını sağlar. Düğün yerinde kullanılacak olan süslemelerinde çok fazla abartılmaması gerekir. Süslerin daha çok klasik tarzda olması ve modern bir süs geleneğinin takip edilmemiş olması isabetli bir davranış olur.

Pastada önemli bir rustik tema olabilir

Düğün için seçeceğiniz pasta modelinin de rustik bir tarzda olmasını sağlayabilirsiniz. Bu bakımdan e çok tercih edilen modeller arasında ağaç tasarımlılar geliyor diyebiliriz.

Damat ve gelinin giyimleri…

Tabi rusti bir temada düğün söz konusu olacaksa, damat ve gelinin de giyimini buna göre şekillendirmesi gerekir. Daha klasik bir tarzı benimsemeleri lazımdır. bu bakımdan gelinlik modelleri arasında Osmanlı tasarımlıları seçmek doğru olabilir. Damat adayının da yine klasik dönemden kalma damatlık modellerini tercih etmelidir. Bu şekilde rustik düğün teması tamamlanmış olur.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.