Kiralık Aşk Defne Gelinlik Modeli

Tatlı İntikam Pelin Gelinlik Modeli

Poyraz Karayel Sema Gelinlik

Medcezir Mira Gelinlik Modeli

Vintage Gelinlik Modelleri

Vintage Gelinlik Modelleri Farklı Dokunuşu Hissedin!
En özel günlerinizden birisi olan düğününüz için henüz nasıl bir gelinlik seçeceğinize karar vermediyseniz, son zamanların parlayan yıldızı vintage gelinlik modellerini incelemenizi tavsiye ederim. 1980’li yılların modasının günümüz modern ve alacalı tasarımlarıyla kaynaşmasından doğan gelinlikleri ifade eden vintage modelleriyle kuğu gibi olabilirsiniz. Birkaç sezondur gelinlik modelleri içerisinde en çok tercih edilenler arasında yer alıyor. Siz de bu güzel modeli seçmek için neden arıyorsanız, yazımızı okumaya devam edin.
Kadınsı bir tasarım

1970 ve 80’li yıllarda vintage modellerinin çok yaygın olduğuna değinmiştik. O yıllar içerisinde bu gelinlik modellerin yayılmasının sebebini açıkladığımızda, bugün içinde neden tercih edilmesi gerektiğini anlayabilirsiniz. Feminist akımının popüler olmaya başladığı ve kadınların özgürlüklerine sahip çıkmaya başladıkları o yıllarda, giyimde de feminist etkiler oldukça ön plana çıktı. Tabi bu etkilerin gelinlik modellerinden aheste kalması asla düşünülmezdi. Dolayısıyla kadın ruhunu daha iyi yansıtılacağı düşünülen vintage gelinlik modellerinde dantel detaylara yer verildi. Teni ön plana çıkaran askılı ve sıfır kollu gelinlik modelleri tasarlandı.
Kadın ruhunu özgür bırakan gelinlik modeli

Omuzları ön plana çıkaran, dantel eldiven detaylarıyla estetikleşen, eski tarz şapkalarla da alacalı bir hale getirilen vintage modelleri, kadınsı ruhu en iyi ortaya koyan gelinlik modelleri oldu. Günümüzde de bu modeller giderek yaygınlaşmaya başladı. Omuzları ön plana çıkaran, eldiven ve şapka aksesuarlı, pelerinli veya sırt dekolteli modeller günümüz vintage gelinlik modellerini yansıtıyor.
Nasıl bir kombin yapılabilir?

Vintage gelinlik modellerinin olmazsa olmazları zaten eldiven ve şapkalar. Bunları kesinlikle takmanız gerekecek. Saç modelinizi de topuz yapabilirsiniz. Doğal bir görünüm bu tarzın önemli bir unsudur. Çok fazla abartılan bir makyaj da bu tarz için uygun değil. Eldiven ve şapkaların eski modeller olmasına yani klasik tarzı yansıtmış olmasına da dikkat edilmeli.
Eğer aksesuarlar konusunda doğru tercihlerde bulunmazsanız, kesinlikle vintage gelinlik modelleriyle şık ve dikkat çekici olmazsınız. Sadece dantelli bir beyazın üzerinizde durmuş olması bir anlam ifade etmeyecek. Şimdiden mutluluklar…

Yorumlar

1 Trackbacks/Pingbacks

  1. Geri bildirim: Duvak Modelleri ile Gelinlik ve Saç Modelleri Uyumu | Gelinlikçe on 19 Aralık 2015