Kiralık Aşk Defne Gelinlik Modeli

Tatlı İntikam Pelin Gelinlik Modeli

Poyraz Karayel Sema Gelinlik

Medcezir Mira Gelinlik Modeli

Yüzük Seçimi ve Alyans Modelleri

Yüzük Seçiminde Dikkat Etmeniz Gereken Püf Noktalar!

Nişan yüzüğü alırken veya söz yüzüğü alacağınız zaman dikkat etmeniz gerekenler var. Hatta herhangi bir gün için alacağınız yüzükler içinde yazacaklarımız geçerli. Herkesin severek kullandığı bir aksesuar olan yüzüklerin sembolik anlamları var. Kimileri “Ben evliyim uzak dur” demek için, kimileri de Osmanlı tuğralı, kayı obasının bayrağını temsil eden yüzüklerle “Biz Osmanlıyız yaklaşma” gibi mesajlar vermek istiyor olabilir. Mesaj her ne olursa olsun yüzüklerin hayatımızdaki yeri çok çok eskilere kadar dayanıyor. Hatta bu yüzüklerin nereye takılacağı da eskilere dayanan bir polemik konusu. Mısırlılar sol elin küçük parmağında kalbe giden bir yol var deyip oraya takılması gerektiğini söylemişler. Tabi biz bunlara girmeyeceğiz

Aman dikkat diyoruz…

1.       Bazı yüzükler bazılarınızı alerji yapabilir. Bu nedenle söz yüzüğü veya nişan yüzüğü almadan önce eşiniz olacak müstakbel kişinin altına, gümüşe veya rose altın modellerine alerjisi olup olmadığını öğrenmeniz gerekir. Böyle bir durum varsa, en uygun madenden veya başka şeylerden üretilen yüzük alabilirsiniz. Mesela bu pırlanta olabilir.

2.       En çok dikkat edilmesi gereken durumlardan birisi de, alacağınız alyansın genişliği ve darlığı. Ne çok dar almak gerekir ne de çok bol bir alyansı tercih etmek lazım. rahat hareket edebilecek bir büyüklük her zaman iyidir. kan dolaşımını etkileyecek kadar dar almak sorun yaratabilir.

3.       Şık bir alyans almak için tek taşlı modeller tercih edilebilir. Ancak burada da dikkat edilmesi gereken nokta, alacağınız alyansın diğer aksesuarlarınızla uyum sağlayabilmesidir.

4.       Yüzük temizliği yaparken de sert bir bez yerine daha yumuşak bir bezin tercih edilmesi gerekir. Sıvı sabun veya normal sabunla temizliği yapılabilir. Ancak herhangi bir kimyasal içeren temizleyicilerle yüzükleri temizlememek lazım.

Çiftlerin ve yüzük takacak olan herkesin şık ve modern olmaya ihtiyacı var. Bunu karşılamak için her zaman ideal bir aksesuar olarak görülen yüzükler tercih edilir. Ama uyumsuzluğun başa bela olduğunu unutmayın. Her zaman cildinizle ve giyim tarzınızla uyumlu olacak modelleri tercih edin. Böylece şık ve karizmatik olabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.